පොහොට්ටුව ජීවිත බේරගත්ත පක්ෂයක්! මිනී මරපු නායකයෝ අපේ පක්ෂයේ නැහැ! ප්‍රසන්න රණතුංග කියයි

පොහොට්ටුව සෑම විටම ජීවිත බේරාගැනීමට කටයුතු කළ පක්ෂයක් බව අමාත්‍ය ප්‍රසන්න රණතුංග මහතා පවසා ඇති බව මාධ්‍ය වාර්තා කර ඇත.

මාධ්‍ය වෙත අදහස් දක්වමින් ඒ මහතා පවසා ඇත්තේ තම පාක්ෂිකයින්ට හිරිහැර කරපු පිරිසට ඒ සඳහා වන්දි ගෙවීමට සිදුවන බවත් තමන් පොහොට්ටු නියෝජිතයෙකු බවත් පොහොට්ටුව ජීවිත බේරාගත් පක්ෂයක් බවත් මිනීමරපු නායකයන් තම පක්ෂයේ නැති බවත් ඒ මහතා පවසා ඇත.

වැඩිදුරටත් අදහස් දැක්වු අමාත්‍යවරයා,

“ඉන්ධන ටික එනවා, ගෑස් ටික තියෙනවා. අත්‍යවශ්‍ය භාණ්ඩ ටික අද රටට එනවා. අපිට මේ මට්ටමෙන් තව මාස 6ක් කරගෙන ගියොත් අපිට පුළුවන්කම ලැබෙයි ශක්තිමත් රාජ්‍යයක් තුළ මේ මිනිස්සුන්ගේ ප්‍රශ්න ටික විසඳගෙන යන්න පුළුවන් පසුබිමක් නිර්මාණය කරන්න. ඒ සඳහා අපි කැපවෙලා ඉන්නවා. අපි දාලා ගියේ නැහැ. අද මාලිමාවේ අයට අපි කියනවා, මට මේක කියන්න එපා කියලා හැමෝම කිව්වා. හැබැයි මම මේක කියනවා. රෙජී රණතුංග මහත්තයා බෝධි සත්ත්වයෙක්. හැබැයි ප්‍රසන්න රණතුංග බෝධි සත්ත්වයෙක් නෙමෙයි කියන එක අපි කියනවා. අපේ පාක්ෂිකයින්ට හිරිහැර කරපු මිනිස්සු නිත්‍යානූකූල විදිහට හෝ නිල නොවන විදිහට වන්දි ගෙවන්න අවශ්‍යයි. මේ ජෙවිපිකාරයෝ දැනගන්නත් ඕනේ, අපි ආඩම්බරයෙන් කියනවා අපි පොහොට්ටුවේ නියෝජිතයෝ. පොහොට්ටුව ජීවිත බේරගත්ත පක්ෂයක්. මිනී මරපු නායකයෝ අපේ පක්ෂයේ නැහැ. මාලිමාව වුණා කියලා පසුබිම වෙනස් කරන්න බැහැ.”